ויזת עבודה בספרד

ספרד היא אחת המדינות הכי סקסיות ומושכות באירופה. השפה, החום האנושי, הריקודים, האוכל, הארכיטקטורה – כל כך הרבה עושר תרבותי ומגוון יש למדינה הזו להציע. למי שעומד לעבור לספרד צפויה חוויה מרתקת אבל חשוב לדעת במקרה כזה כיצד משיגים ויזת עבודה בספרד.

ספרד – אבטלה גבוהה, דרכון אירופי הוא יתרון גדול

לפני הכל, חשוב לציין כי ספרד היא אחת המדינות עם אחוזי האבטלה הגבוהים ביותר באירופה, מה שהופך את עניין העבודה בספרד למסובך. ישראלים רבים קיבלו בשנים האחרונות דרכון פורטוגלי ומובן שדרכון אירופי של מדינה שחברה באיחוד האירופי נותן אפשרויות טובות יותר למצוא עבודה באופן חוקי.

כיצד מקבלים ויזת עבודה לספרד?

ללא דרכון אירופי, יש להוציא ויזת עבודה בשגרירות ספרד בישראל (הקונסוליה ממוקמת בתל אביב). יש להציג ביטוח בריאות בתוקף ותעודת יושר המוכיחה היעדר רישום פלילי. המסמכים צריכים להיות מוגשים בשפה הספרדית. לעתים תידרשו להפקיד את הדרכון הישראלי שלכם עד לאישור הוויזה.

ויזת עבודה לשכיר או לעצמאי בספרד

ויזת עבודה לשכיר בספרד תלויה במקצוע – ממשלת ספרד מסמנת מקצועות מסוימים כנדרשים ומאפשרת ויזה עבורם. לעומת זאת, אם ישנה דרישה לעובדים מטעם מעסיק מקומי, זה יכול לעשות את ההבדל לטובת קבלת הוויזה.

אם מדובר על ויזת עבודה בספרד עבור עצמאי הרי שההליך הוא שונה ועשוי לכלול פתיחת חשבון בנק בספרד. על העצמאי להציג את היקף ההשקעה שלו ועליו להוכיח יכולת כלכלית מסוימת ומקום מגורים קבוע בספרד.

תרבות העבודה בספרד

יום העבודה בערים הגדולות בספרד כמו מדריד או ברצלונה הוא בדרך כלל בן 8 שעות ומתחיל בשעות הבוקר בשעות 8:00-9:00. יש לקחת בחשבון את הסיאסטה המסורתית, מנוחת צהריים בת שעתיים אליה יוצאים רוב מקומות העבודה.

כמו כן חשוב לציין שהשכר הממוצע בספרד נמוך יותר מאשר בישראל, אבל יש לזכור שישראל היא אחת המדינות היקרות בעולם ותנאי המחייה ושכר הדירה אצלנו גבוה בהרבה מאשר בספרד.

צור קשר