עבודה בדובאי

 4 שיקולים שכדאי לקחת בחשבון בנוגע לעבודה בדובאי

עבודה בדובאי עשויה להשתלם לישראלים רבים, עם שכר גבוה, שמאפשר רווחים גדולים. אבל חשוב לזכור שדובאי היא עיר ערבית, שממוקמת בתוך מדינה מוסלמית. עם הערכה גבוהה למסורת וגם לחוק, חשוב שכל מי שחי ועובד בדובאי יידע בדיוק למה הוא נכנס ומה מצופה ממנו. לאנשים שמתכננים להתחיל לעבוד בדובאי בעתיד הקרוב, הנה ארבעה שיקולים שכדאי לקחת בחשבון לפני התהליך:
  1. לבוש שמרני מאוד

למרות שהיא נחשבת לליברלית מאוד בהשוואה למקומות אחרים במזרח התיכון, דובאי עדיין שומרת על קודי לבוש שמרניים. בגדים שקופים במקצת, בגזרה נמוכה או קצרים אינם הולמים, ויותר מכך, הכרחי שנשים יקפידו היטב על כיסוי הבטן, הכתפיים, והגב כשהן נמצאות בפומבי. גברים חייבים לכסות את החזה שלהם, וכל הביגוד התחתון צריך להיות מחוץ לטווח הראייה. חוקים כאלה רגועים יותר כשזה מגיע לחוף הים ולבריכות השחייה בבעלות בתי מלון, אבל שיזוף בעירום אינו מותר בכל מקום. לכן חשוב לוודא שמירה על צניעות הביגוד מדי יום, לא משנה איזו עבודה בדובאי תמצאו.
  1. קיום יחסים לפני הנישואין אינו חוקי

שיעורי הפשיעה נמוכים במיוחד בדובאי מכיוון שהחוקים נוקשים ויש עונשים חמורים לאנשים שעוברים עליהם. אחד מהחוקים האלו הוא סקס מחוץ לנישואין, שחל גם על ישראלים שמבקרים בעיר. האמת היא שגם אם אתם גרים עם בן או בת הזוג שלכם עבר עשרות שנים, אינכם יכולים לחיות ביחד באופן חוקי כשאתם חיים ועובדים בדובאי, אפילו בבתי מלון. חשוב שלא תיקחו שום סיכון בקשר לחוק הזה, מכיוון שאתם עלולים להיכלא ולאחר מכן להיות מגורשים מהארץ. אתם בהחלט צריכים לקחת בחשבון שיקול זה לפני שתתחילו בחיפוש אחר מקומות עבודה בדובאי, במיוחד אם כבר יש לכם בן או בת זוג במשך שנים, שאתם מתכוונים לעבור איתם.
  1. גילויי חיבה בפומבי נסבלים לעתים רחוקות

באותם קווים, למרות שהחזקת ידיים ברוב המקרים מותרת לבני זוג נשואים, נשיקות וחיבוקים אינם נסבלים בפומבי. בכל הקשור לריקודים, לעומת זאת, הכללים מעט שונים, שכן ריקודים מותרים בפרטיות של ביתכם או במועדונים מורשים, אבל ריקוד בפומבי נחשב כפרובוקטיבי. גברים שמצלמים תמונות של נשים, מפגינים רמזים מיניים או מטרידים אותן, או אפילו מדברים באקראי עם נשים, צפויים לעונשים, לכן אם אתם גברים שמעוניינים לעבוד בדובאי, כדאי שתוודאו שאתם מודעים לציפיות המגדריות האלו.
  1. כבוד לערכים האסלאמיים

מוסלמים מתפללים חמש פעמים ביום, כלומר, מסגדים קוראים לאנשים דרך מערכות הרמקולים. במהלך פרקי זמן אלו, חשוב לכבות את המוזיקה על מנת שניתן יהיה להתפלל מדי יום. מהלך הרמדאן, חשוב גם לדעת שאסור בהחלט לשתות אלכוהול, לעשן, להשמיע מוזיקה רועשת ולרקוד בשעות היום. אסור לאכול, והפרת החוקים האלו עלולה לגרום לעונשים כבדים, אפילו עבור ישראלים שחיים ועובדים בדובאי.

דובאי הינה יעד חדש יחסית לישראלי. מדובר על מקום מהמם ותיירותי במיוחד. השכר בדובאי גבוהה מאוד!

חשוב לזכור שמדובר בכל זאת במדינה ערבית ויש להקפיד על לבוש מכובד וצנוע.

העבודה המומלצת הינה בעיקר בתחום התיירות.

טיסה לדובאי עורכת באזור 3.25 שעות. כיום כבר יש טיסות ישירות מישראל לדובאי.

צור קשר