עבודה בחו"ל לצעירים

עבודה בחו״ל לצעירים לפעמים פשוט בא לנו לעשות שינוי. השגרה שוחקת אותנו, מלחיצה אותנו, אנחנו מרגישים שמשהו שם לא זורם כמו שצריך. אנחנו רוצים אנרגיות חדשות, ניסיון חדש, משהו אחר. אחת הדרכים להשיג את זה היא באמצעות עבודה בחו“ל. בשורות הבאות נציג בפניכם את כל מה שצריך וכדאי לדעת, איך לא על עבודה בחו“ל.

למי מתאים עבודה בחו"ל לצעירים?

  • לכל מי שמחפש שינוי – לפעמים אנחנו פשוט רוצים לעשות שינוי, עבודה בחו“ל, היא ללא ספק הזדמנות כזאת ללכת על כל הקופה, לקפוץ עם הראש למים בלי לפחד, לעשות את זה ובגדול, כי מה כבר יש לנו להפסיד? מקסימום תמיד אפשר לחזור לארץ!
  • למי שרוצה לעבוד ולטייל בו זמנית – אם אתם חולמים לטייל וכמה שיותר, עבודה בחו“ל יכולה להיות בול בשבילכם. תוכלו לעבוד ביום יום ובכל פעם שיש לכם זמן פנוי, לטייל. אם טיולים היא בין המטרות שלכם לקראת הנסיעה, שווה לבחור מקום אסטרטגי ממנו תוכלו לטוס וליסוע מרחקים קצרים לכל מיני מקומות, מה שנקרא גם טיולי כוכב.
  • למי שרוצה לחזק שפה או ללמוד שפה נוספת- רוצים ללמוד צרפתית? טוסו לצרפת? חולמים שהאנגלית שלכם תהיה ברמת ה- Native, צאו לארצות הברית לעבוד, רוצים ללמוד גרמנית? ברלין מחכה רק לכם!
  • למי שמרגיש שישראל ”קטנה“ עליו – אין ספק כי ישראל היא אחלה של מדינה לגור בה, ועדיין הרבה אנשים מרגישים שהיא לא מספיקה להם. לכן, זו ההזדמנות שלכם לצאת החוצה, להכיר מקומות חדשים, אנשים אחרים ולפתוח קצת את הראש.
  • למי שרוצה לחסוך אבל בגדול – בתחילת הקריירה שלנו אנחנו לא מרוויחים הרבה כסף. אנחנו בונים את עצמנו וכאן בארץ זה עלול לקחת הרבה מאוד זמן. לפעמים, הכסף שנאחנו מרוויחים פשוט לא מספיק לנו ואנחנו מוצאים את עצמנו בסוג של מירוץ. בדיוק לשם כך שווה לטוס לחו“ל, לחסוך יותר כסף בפחות זמן ולהתחיל לקדם את עצמכם, את הקריירה שלכם וכן, גם להגשים חלומות. כי בשביל חלומות מה לעשות, צריך כסף.
  • לסטודנטים בחופשת סמסטר – אם אתם בין חופשות, תוכלו לטוס לכמה חודשים ולחזור ללימודים.
  • לחבר‘ה אחרי צבא, לפני או אחרי תואר ראשון או שנילמי שרוצה לבנות קריירה במקום אחר ולפתוח לעצמו עוד הזדמנויות, עוד דלתות.

 

עבודה בחו“ל לצעירים אילו אפשרויות עומדות בפניי?

ובכן, נהוג לחלק את העבודות בחו“ל לשני סוגים עיקריים. הסוג הראשון אלו הן עבודות זמניות כמו למשל עבודה בעגלות, עבודה במכירות, עבודה במלצרות, עבודת טלמרקטינג, עבודה בתור בייביסיטר וכדומה. עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם, רגע עבודות כאלה יש גם בארץ, בכל מקום, אז למה שאני אטוס לחו“ל בשביל זה? אז התשובה לכך איננה חד משמעית והיא תלויה בכל אחד ואחת מכם. עבור אחד זה נכון בגלל שמרוויחים יותר, עבור השני בגלל הטיולים שאפשר לעשות, השלישי נוסע בגלל השפה ולכן זה מסוג הדברים שאם נשארים כאן בישראל, פשוט לא מקבלים. הסוג השני של עבודות בחו“ל הן משרות קבועות. מדובר במקצועות או השתלבות בחברות בעלות שם ומוניטין. אפשר להשתלב בכל תחום וזה מאוד תלוי מה הרקע שלכם, האם יש לכם ויזה מקומית, איזה מקצוע אתם מחפשים וכדומה. תוכלו לעבוד בתחום ההייטק, המלונאות, בתחום המכירות, בחברות שיווק ופרסום בחו“ל, אין לזה סוף.

 

אז מאיפה מתחילים עבודה בחול?

לא פשוט לעשות את הצעד הראשון. לקחת את ההחלטה היא למעשה הצעד הזה ומשם הכל כבר לאט לאט יכול להתגלגל. מה שאתם צריכים לעשות הוא קודם כל להבין איזה סוג של עבודה אתם מחפשים, קבועה או זמנית ועל איזו משרה אתם מכוונים. לאחר מכן, תוכלו להתחיל לברר על מקומות עם פוטנציאל לנסיעה. תשאלו את עצמכם האם בא לכם מקום חם או קר, מקום שהוא עירוני או יותר כפרי, ליד איזה סוג של אנשים אתם רוצים להיות, כמה כסף הייתם רוצים להרוויח וכמה לחסוך… אילו הן שאלות שיכולות לסייע לכם להתקדם ולקבל החלטות. לאחר מכן, שווה להצטרף לקבוצות בפייסבוק ולדבר עם אנשים שכבר טסו ועשו את הצעד הזה. תמיד תזכרו כי עבודה בחו“ל היא הזדמנות נפלאה להגשמה ומימוש עצמי.

צרו איתנו קשר בפירסט קלאס נשמח להוביל אתכם לבחירת העבודה המתאימה ביותר

 

 

צור קשר