עבודה בניו יורק

זו אולי העיר הכי מפורסמת בעולם, "התפוח הגדול" כפי שהיא מכונה מאז תחילת שנות ה-70. ניו יורק היא מייצגת הבולטת ביותר של החלום האמריקאי – יש בה הכל וגם תחושה שכל דבר אפשרי אם רק תהיה חדור מטרה. גם עבודה בניו יורק יכולה להיות אפשרית ומגוון אפשרויות גדול עומד בפני ישראלים שמעוניינים להתנסות בחוויה המרתקת של העיר הכי קוסמופוליטית בארצות הברית.

עשרות אלפי ישראלים כבר הבינו כי לעבוד ולחיות בניו יורק זה משהו מיוחד. העיר השתנתה מאז שנות ה-70 וה-80 בה היא היתה יותר פראית ואזורים לא מעטים בה נחשבו מסוכנים, אבל גם עלויות המחייה בה עלו משמעותית והאינפלציה הביאה כמובן גם לעליית מחירים בכל תחומי החמים.

החדשות הטובות הן שמשבר הקורונה גם הביא לפתיחתן של אפשרויות תעסוקה חדשות בניו יורק. אנשים רבים עזבו את העיר בעקבות המגבלות הקשות שהיו למשך תקופה מסוימת, וכיום ישנו ביקוש מחודש לעובדים במספר תחומים ובעיקר בתחום המסעדנות והבארים.

מה צריך כדי למצוא עבודה בניו יורק?

אם אתה בעל אזרחות אמריקאית, הסתדרת. עבודה בניו יורק ובכל ארצות הברית פתוחה עבורך. אם אין לך דרכון אמריקאי, צריך להוציא ויזת עבודה לארצות הברית דרך שגרירות ארצות הברית בישראל.

יובהר מראש, זה לא עניין פשוט אבל אם יש לך מעסיק שמעוניין בך עבור עבודה בארצות הברית, הוא יוכל להנפיק לך אישור על כך ולסייע לך בהנפקת ויזת עבודה.

עבודה בניו יורק – מה האפשרויות הנפוצות לישראלים?

  1. עבודה בעגלות – חברות ישראליות פועלות בתחום זה כבר עשרות שנים והכל התחיל בניו יורק. מדובר על עבודת מכירות בקניונים ומרכזים מסחריים, עם דוכן נייד או נייח, אשר מציע את מרכולתו לעוברים ושבים. החברה מספקת כמובן את המוצרים שיכולים לנוע על מגוון רחב כמו מוצרי יופי וטיפוח, מוצרי אלקטרוניקה וגאדג'טים ועוד.

    העבודה מתבצעת במשמרות ומבוססת על עמלות מכירה. רוב החברות מבצעות קורס או השתלמות טרם תחילת העבודה, ובעזרת כישורי מכירה ויחסי אנוש נכונים ניתן להגיע לשכר שבועי של כ-1,500 דולר. זה לפחות הממוצע, יש שמרוויחים שכר גבוה בהרבה בניו יורק.

  2. עבודה במובינג – עוד עבודה שמזוהה עם ישראלים כבר עשרות שנים. הבניינים הגבוהים בניו יורק, רובם עם מעליות, דורשים אנשים בעלי כוח פיזי שיכולים לשנע רהיטים ופריטים גדולים בהובלות ומעברי דירה.

    השכר מתגמל מאוד וכולל גם טיפים נדיבים, אבל צריך לזכור שמדובר בעבודה תובענית מאוד מבחינה פיזית.

  3. עבודה בבייביסטר או נאני – יש שמכנים זאת עבודה כ"אופר" והיא נפוצה מאוד בניו יורק בה רוב המשפחות שני ההורים מתחזקים קריירה. עבור ישראלים ישנו מגוון אפשרויות בתחום בעיקר בקרב ישראלים לשעבר או כאלה שיצאו לרילוקיישן בארצות הברית. גם אנשי הקהילה היהודית שמחים לקבל ישראלים שיוכלו לטפל בילדיהם ולדבר איתם עברית.

    העבודה מיועדת לרוב עבור נשים, ויכולה לכלול גם עבודות משק בית בסיסיות. היתרון הוא כי זוהי עבודה על התחום האפור ולכן ניתן לעשות אותה פעמים רבות גם ללא ויזת עבודה מסודרת.

צור קשר