עבודה בפורטוגל

עבודה בפורטוגל- יעד פופולרי לצעירים שמחפשים תעסוקה בחופשות

תוכניות עבודה בפורטוגל פופולריות מאוד בקרב ישראלים צעירים שמגיעים למדינה. המספרים מראים שהפורטוגלים מתלהבים מהתיירות התעסוקתית של אנשים שמגיעים לחופשות או לביקור במקומות חדשים.

לישראלים בגילאי 22 עד 35 יש את החופש לחוות תרבויות שונות, שיטות שונות להשתלבות בעסקים ולמידת שפות חדשות. פורטוגל ממלאת בעקביות את ההקצאה השנתית שלה למשרות עבודה, שיש להן ביקוש גבוה מאוד. מדי שנה, אלפי ישראלים מגיעים למדינה למטרות עבודה, כשהם בוחרים באפשרות של חופשת עבודה במדינה האירופית.

שיפור ההתפתחות האישית והמקצועית

הסדר עבודה בפורטוגל מקל על ישראלים צעירים להרחיב אופקים באמצעות עבודה בחו"ל וניסיון מקצועי יקר ערך, שמאפשר להם לשפר את ההתפתחות האישית והמקצועית שלהם, ומספק יתרון תחרותי בשוק העבודה של היום.

היררכיה עסקית בפורטוגל

התרבות העסקית הפורטוגלית מתמקדת בבניית מערכות יחסים. במשך מאות שנים, המשפחה נשארה הבסיס להסדר החברתי של המדינה. בני המשפחה מסייעים זה לזה ומספקים תמיכה, במידה שנאמנות כלפי המשפחה קודמת לנאמנות כלפי העסק.

פטריארכיה חזקה והשפעתה המובהקת נוגעת לחיים הפרטיים של האזרחים, ולעיצוב המבנה ההיררכי של מפעלים וארגונים פורטוגזיים רבים, שמעודדים תעסוקה של צעירים זרים שמגיעים למדינה.

אסטרטגיה

הפורטוגלים מאוד יסודיים ומקפידים על הפרטים, מה שהופך אותם למתכננים זהירים. ההשפעות וההתפתחויות ארוכות הטווח כמו גם קצרות הטווח של אפשרויות התעסוקה במדינה נלקחות בחשבון בהעסקת עובדים זרים.

בעלי עסקים יוצרים קשרים ארוכי טווח עם לקוחות, ספקים, שותפים וכן הלאה, וזקוקים לעובדים שיעמדו ביעדים העיקריים שלהם. בהשוואה לכמה מדינות בצפון אירופה, נראה שהסובלנות לתעסוקת עובדים זרים ופתרונות שאינם שגרתיים בפורטוגל אינה מוגבלת להעסקת עובדים מקומיים בלבד.

פגישות עבודה בפורטוגל

השתלבות בתחום התעסוקה בפורטוגל לוקח זמן, במיוחד במפגשי התעסוקה הראשונים, כשהפורטוגלים מעוניינים להכיר את העובדים החדשים שלהם, אז חשוב לא למהר! מפגשי עבודה הם פורום בהם המשתתפים יכולים להביע את דעתם.

למעט חריגים בודדים בלבד, אין פרוטוקול רשמי במהלך פגישת עבודה; כולם יכולים להגיב. סדר יום בעבודה משמש רק על מנת להציג או להעלות נושא, ולוחות הזמנים משרתים את מטרות השגת היעדים.

משא ומתן

בפורטוגל מקובל ליצור קשרים אישיים עם שותפים עסקיים. הפורטוגלים מעדיפים להעסיק עובדים זרים ולהכיר אותם היטב, כשהם מכבדים אותם וסומכים עליהם. לפיכך, מפגשים פנים אל פנים בראיונות עבודה עדיפים על פני שיחות ועידה ואימיילים.

בניגוד לשכניהם בחצי האי האיברי, הספרדים, אנשים בפורטוגל משתמשים פחות בתנועות כשהם מדברים. במהלך המשא ומתן על שכירת עובדים זרים, הם תמיד נשארים רגועים ונמנעים מהתפרצויות מילוליות.

החלטות להעסקת עובדים זרים

בשל המבנה ההיררכי של רוב החברות, כמעט כל ההחלטות הרלוונטיות על העסקת עובדים זרים מתקבלות בראש הארגון ומאחורי דלתיים סגורות. התייעצות עם צוותים בדרגים נמוכים יותר נתפסת כבזבוז זמן.

צור קשר