עבודה באירופה

עבודה באירופה מהווה הזדמנות עבור רבים מאיתנו לצאת לדרך חדשה. הרי לא סתם אומרים שישראל תמיד מחכה לנו, היא תמיד כאן, אנחנו תמיד נהייה שייכים אליה ולכן אם יש לנו את היכולת, הרצון ובעיקר ההזדמנות לטוס לתקופה קצרה או ארוכה ולעבוד ביבשת המדהימה הזו, למה לא ללכת על זה ובגדול?

 

אילו סוגים של עבודות יש באירופה?

ובכן, שמדברים על עבודה באירופה, חשוב להבין למי אנחנו מתייחסים. יש הבדל בין משרה שמיועדת עבור גבר בגיל 40 עם 4 ילדים שמעביר איתו ביחד את כל המשפחה ובהחלט יש לו מה להפסיק, לעומת בחורה אחרי צבא, שלא יודעת עדיין מה בא לה לעשות בחיים ומה היא רוצה ללמוד ורוצה לטוס לאירופה לעבודה זמנית. יש המון סוגים של עבודות באירופה בשלל תחומים ביניהם עבודות בתחום האבטחה, המכירות – מה שנקרא גם ”עגלות באירופה“, עבודה במלצרות או בתור בייביסיטר, עבודה בחברה הייטק באירופה או בחווה חקלאית, בתחום השיווק והפרסום, הדיגיטל או העיצוב. יש אינספור עבודות באירופה. עוד דבר שחשוב לשים אליו לב הוא הנושא של ויזת עבודה. כל אדם שנכנס לאירופה ואינו אזרח אירופאי, יכול להישאר במדינה מסוימת או ביבשת לתקופה שהיא מוגבלת וזה משהו שצריך לבדוק אותו לפני שמתחילים לחפש עבודה באירופה.

 

איפה אפשר לעבוד באירופה?

כמעט בכל מקום. החל בערים מאוד מתויירות כמו רומא, לונדון ופריז, דרך מקומות פחות מתויירים שנחשבים ליותר פרבריים כמו למשל בצפון או בדרום של מדינות כמו ספרד, בלגיה, פורטוגל או פולין.

 

מה חשוב לבדוק לפני שמחפשים עבודה באירופה?

ובכן, יש כמה דברים חשובים. הדבר הראשון הוא כמובן השפה. האם אתם דוברים את השפה באותה מדינה אליה אתם רוצים לעבור ולחפש עבודה? האם יש לכם רק אנגלית בסיסית ולכן עליכם קודם כל למצוא עבודה זמנית, לחדד ולחזק את השפה המקומית ורק אחר כך למצוא עבודה יותר קבועה?. עוד דבר שכדאי לשים אליו לב הוא המיקום שאתם בוחרים. מה יותר מתאים לכם ולאופי שלכם? איזה אזור הייתם רוצים לחוות? איזור עם אנשים חמים בדומה לישראל או משהו אחר לגמרי? האם הייתם רוצים אזור חם כמו דרום ספרד בו יש הרבה שמש לאורך השנה או שאתם מעדיפים להתנסות באזור קר כמו דנמרק, אנגליה או נורווגיה? אירופה ענקית ולכן חשוב לעשות סוג של ”שיעורי בית“ ולבדוק מבעוד מועד מה אתם בדיוק מחפשים.

 

עלויות מעבר, מחיה ושכר

לפני שעוברים ומחפשים עבודה באירופה כדאי לחפש אנשים שגרים ועובדים באזור הסמוך לשלכם. ככה תוכלו בעצם להבין כמה כסף יעלה לכם המעבר עצמו, כמה כסף תצטרכו למחיה שם ואיזו עבודה לחפש כדי שתוכלו לכסות את ההוצאות שלכם וגם לא פחות חשוב, לחסוך ולהגשים את המטרות שלכם.

צור קשר